Hodnocení hráčů

 
Pokud jste fotbalový fanoušek, blogger, novinář, odborník, či profesionál v této oblasti, sledujete zápasy nejvyšších seniorských či dorosteneckých soutěží a míváte po nich konkrétní názory na výkony hráčů v těchto zápasech o které byste se chtěl podělit s veřejností či si je evidovat jen pro sebe, budeme rádi pokud využijete projektu mladyfotbal.cz a po každém takovém zápase vyberete jednoho až tři nejlepší hráče z každého týmu, případně pokud budete chtít tak i detailně ohodnotit body výkony hráčů (nejen) vašeho oblíbeného týmu. 

Vy i my, pak můžete sledovat a porovnat vaše hodnocení s hodnocením ostatních hodnotiletů, případně s hodnocením jiných sportovních serverů a chystáme žebříčky nejlepších hráčů každého týmu, či celé soutěže podle vašeho hodnocení, či podle hodnocení všech hodnotitelů ale i jiné výstupy.

Hodnocení provedete tak, že v hlavním menu zvolíte položku Zápasy, pomocí filtru najdete zápas, který chcete hodnotit, rozkliknete jej a zaškrtnete jednoho až tři hráče každého týmu, kteří se vám v utkání nejvíce líbili. Případně můžete i výkony všech nebo vybraných hráčů ohodnotit detailněji - body. Provedete to tak, že se na stejné stránce přepnete na bodové hodnocení a u vybraných hráčů pomocí roletky vyberete jejich hodnocení do 1 do 10. Čím vyšší počet bodů, tím lepší výkon v utkání. 

Vzhledem k tomu, že jedním z cílů je evidovat i pro vás historii vašeho hodnocení, a hodnocení umožnit jen ověřeným osobám, u kterých se dá předpokládat jistá objektivita  je k hodnocení nutná vaše registrace do systému, kterou provedete na této stránce. Součástí registrace je i údaj o webu, blogu nebo Twitteru jaký zastupujete. Tento údaj pak veřejnost uvidí vedle vašeho loginu u vašich hodnocení, čímž získá lepší představu, čí názor dané hodnocení vyjadřuje.

V tuto chvíli je na základě získaných dat dostupné vyhodnocování průměrného hodnocení hráčů v zápase a celkového počtu výběru hráče mezi nejlepší, s tím, že po najetí (na mobilu kliku) myší nad tento údaj se zobrazí detaily kdo jak hodnotil.  V dalších fázích projektu plánujeme i další funkce a výstupy, např.
  • celkové hodnocení hráčů v sezoně
  • rozdělení uživatelů na podle míry jejich odbornosti na odborná veřejnost, novinář, profesionál, a možnost výstupů hodnocení podle těchto skupin  
  • tvorba vlastních skupin uživatelů a přístup k hodnocením konkrétních uživatelů či celé skupiny (např. kluby či trenéři pro své členy, či skupiny fanoušků) 
  • grafy růstu či poklesu výkonnosti hráčů za obobí podle vašich hodnocení,  či podle hodnocení celých skupin
  • hodnocení rozhodčích
  • upozorňování na nové zápasy pro hodnocení podle vašich preferencí
  • rozšíření o nižší soutěže
Pokud o to bude zájem, tak se nebráníme ani vašim případným podnětům na rozšíření o další funkce. V tuto chvíli je hlavním cílem začít evidovat hodnocení, takže pokud myslíte, že by to pro vás mohlo být zajímavé, budeme rádi pokud se přidáte a začnete hodnotit také, at už třeba jen výběrem nejlepších hráčům, což by vám nemělo více než několik sekund. Nemusíte se zde soustředit jen na zápasy vašeho oblíbeného týmu, ale klidně vyberte nejlepší hráče z každého zápasu, který uvidíte.  Detailní hodnocení body už přece jen vyžaduje větší přehled o zápase a jednotlivých hráčích, a zabere vám i více času nicméně, pokud tak budete chtít činit, určitě se budeme rádi.

Postupně se budeme snažit oslovit i další osoby, jejíž hodnocení by bylo pro účely projektu přínosné, nejprve hlavně z řad bloggerů či zástupců sportovních serverů. Pokud máte tip, na někoho, kdo by o to mohl mít také zájem, prosím pošlete mu odkaz na tuto stránku. U hodnotilelů by měl být předpoklad jisté objektivity, aby nedošlo k významnějšímu narušení výsledků hodnocení, proto zatím příliš neuvažujeme, že bychom oslovovali běžné fanoušky či širokou veřejnost.